null

Kategórie
 
 
 
 
 

Akú chladiacu kvapalinu použiť do zváračiek?

Pre správnu činnosť zváracích horákov a bodovacích klieští je nevyhnutné používať kvalitnú a efektívnu chladiacu kvaplinu do zváračiek, ktorá absorbuje teplo , šetrí časti horákov pred koróziou a maže čerpadlo.


Ak sa nepoužíva správna chladiaca kvapalina, dochádza k poškodeniu zváracích horákov, chladiaceho okruhu a poškodeniu čerpadla.

 

                                                

 

Chladiaca kvapalina do zváračiek.

Veľmi dôležité je použiť kvalitnú chladiacu kvapalinu do zváracieho okruhu zváračiek.

Pri chladiacej kvapaline nie je najdôležitejším údajom odolnosť mrazu ( - 10 alebo - 20 ° C ) ako si myslí väčšina užívateľov.

Dôležité vlastnosti chladiacej kvapaliny zváračiek :

  • zabezpečiť odolnosť okruhu elektrochemickej korózii chemicky inhibítormi korózie - tá najviac ohrozuje chladiaci okruh
  • dobré odvádzanie tepla
  • mazanie čerpadla ( kvapaliny s obsahom liehu nemažú čerpadlo a dochádza k jeho poškodeniu)
  • nepoškodzovať tesnenia použité v chladiacom okruhu
  • dlhá životnosť v okruhu
  • nezávadnosť
  • odolnosť mínusovým teplotám.

Väčšina chladiacich kvapalín na trhu zabezpečuje odolnosť elektrochemickej korózii nízkou vodivosťou. Je to najlacnejšie riešenie pre výrobcu, ale nie je spoľahlivé pre užívateľa a má nízku životnosť. Odolnosť do mínusových teplôt je zvyčajne zabezpečovaná liehom. Ovšem takéto kvapaliny nemajú mazaciu schopnosť čerpadla a použitý lieh poškodzuje gumové/ PVC hadice a tesnenia. Tiež pri nich dochádza k častejśiemu poškodeniu čerpadla a kvapalina má symbol horľavosti. 

Ďalšou skupinou sú chladiace kvapaliny na báze glykolu. Aj tu sa výrobcovia snažia dosiahnuť minimálnu vodivosť aby tým zabránili elektrochemickej korózii. Aj toto riešenie má krátku životnosť a mazanie čerpadla je minimálne.

Chladiaca kvapalina MPT 312-6 je špeciálna chladiaca kvapalina do zváračiek, ktorá je iná ako všetky chladiace kvapaliny na trhu. Nie je vyrobená ani na báze liehu, ani na báze glykolu. Je bez výstražných synbolov.

                                                Späť

 
 
 
Akciové produkty
 
 
Najpredávanejšie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia